Technical Specifications:
| External Width: | 5.8m |
| External Depth: | 3.9m |
| Internal Eaves Height: | 2.15m |
| Ridge height: | 2.5m |
| Wall thickness: | 40 mm |
| Internal Area: | 14.05 + 8.60 m² |
| Roof: | Ca 30.00m² , 19 mm |
| Floor: | 19 mm T&G |
| Door Opening Size: | 156x187cm/ 81x187cm |
| Number of windows: | 1 (open/tilt), 1 (fixed) |
| Glazing Material: | 4 mm Real Glass (Single Glazed) |
| Material: | Contemporary garden room made of slow grown Nordic Spruce, Untreated |
| Additional information: | Treated foundation bearers (40mmx60mm), assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product schema manual. |





























Reviews
There are no reviews yet.