Technical Specifications:
| External Width: | 3.6m |
| External Depth: | 3.6m |
| External Eaves: | 2.05m |
| Ridge height: | 2.7m |
| Wall thickness: | 40 mm |
| Internal Area: | 11.24 m² |
| Roof: | Ca 18.35 m² , 19 mm |
| Floor: | 19 mm |
| Door Opening | Size:156x187cm |
| Number of windows: | 4 (tilt) |
Material: Contemporary garden room made of slow grown Nordic Spruce, Untreated
Additional information: Treated foundation bearers (60mm x 40mm), assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual.
Please note: The base need to be at least 400mm away from any boundaries allowing any access and maintenance.







































Reviews
There are no reviews yet.