Technical Specifications:
| External Width: | 3.3m |
| External Depth: | 5.1m |
| Internal Eaves Height: | 2.10m |
| Ridge height: | 2.50m |
| Wall thickness: | 28 mm interlocking walls |
| Internal Area: | 15.15 m² |
| Roof: | Ca 20.52 m² , 19 mm |
| Floor: | 19 mm *OPTIONAL |
| Door Opening Size: | 240x187cm + 81x176cm |
| Number of windows: | 2x fixed |
| Glazing Material: | 3 mm Real Glass (Single Glazed) |
| Material: | Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, wind braces, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual. |

































Reviews
There are no reviews yet.