Technical Specifications:
| External Width: | 3.9m + 3.9m |
| External Depth: | 3.9m |
| External Eaves Height: | 2.6m |
| Ridge height: | 2.15m |
| Wall thickness: | 40 mm |
| Internal Area: | 13.84m² |
| Roof: | Ca 33.70 ² , 19 mm |
| Floor: | 19 mm |
| Door Opening Size: | 156 x 187cm |
| Number of windows: | 2 (fixed) 75 x 77cm |
| Glazing Material: | 4 mm Real Glass (Single Glazed) |
| Material: | Contemporary garden room made of slow grown Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual. |































Reviews
There are no reviews yet.