Technical Specifications:
| External Width: | 3.9m |
| External Depth: | 3.9m |
| Internal Eaves Height: | 1.96m |
| Ridge height: | 2.1m |
| Wall thickness: | 28 mm |
| Internal Area: | 13.85 m² |
| Roof: | Ca 15.60 ² , 15 mm |
| Floor: | 19 mm T&G |
| Door Opening Size: | 156 x 187cm |
| Number of windows: | 1 fixed |
| Glazing Material: | 4 mm Real Glass (Single glazed) |
| Material: | Contemporary garden room made of slow grown Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Pressure treated bearers (40mmx60mm), assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product schema manual. |



























Reviews
There are no reviews yet.