Technical Specifications:
| External Width: | 3.9m |
| External Depth: | 5.8m |
| Internal Eaves Height: | 2.26m |
| Ridge height: | 2.35m |
| Wall thickness: | 40 mm |
| Internal Area: | 20.90 m² |
| Roof: | Ca 25.20 m² , 19 mm |
| Floor: | Optional: 19 mm |
| Door Opening Size: | 240x187cm + 81x176cm |
| Number of windows: | 2x fixed |
| Glazing Material: | 4 mm Real Glass (Single Glazed) 63x77cm |
| Material: | Nordic spruce, untreated |
| Additional information: | Treated foundation joists, wind braces, assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product manual. |































Reviews
There are no reviews yet.