Technical Specifications:
| External Width: | 3m |
| External Depth: | 3m |
| Internal Eaves Height: | 1.94m /174m |
| Ridge height: | 2.2m / 1.86m |
| Wall thickness: | 28 mm |
| Internal Area: | 7.84 m² |
| Roof: | Ca 10.42, 15 mm |
| Floor: | 19 mm |
| Door Opening Size: | 156x187cm |
| Number of windows: | N/A |
| Glazing Material: | 4 mm Real Glass (Single Glazed) |
| Material: | A contemporary garden room made of slow grown Nordic Spruce, Untreated |
| Additional information: | Treated foundation bearers (40mm x 60mm), assembly kit, real glass in windows and doors, cylinder lock, product schema manual. |







































Reviews
There are no reviews yet.